26 Temmuz 2015 Halk Günü Etkinliği: Astroloji, Mitoloji ve Takımyıldızlar

481

Gerçekleştireceğimiz halk günü etkinliğine tüm Astronomi meraklılarını sabırsızlıkla bekliyoruz! Sizleri bir rasathane ortamında gök cisimlerini tanımaya ve onları teleskop ile gözlemeye davet ediyoruz. Gözlemin dışında yapılacak olan ilgi çekici sunumlar ve gökyüzü tanıtımı ile Astronomi ile ilgili merak ettiğiniz bir çok konuya cevap bulabileceksiniz.

Tarih: 26 Temmuz 2015 Pazar günü
Başlama Saati: 20:00
Bitiş Saati: 00:00

Gözlenecek Cisimler:
• Ay
• Venüs
• Satürn

Tema: Astroloji, Mitoloji, Takımyıldızlar: “Burcunuzla ilgili gerçekleri bir de bizden dinleyin!”

Katılım Ücretleri
Ankara Üniversitesi Personeli ve Yakınları: Ücretsiz
Öğrenci: 2.5 TL
Tam: 5 TL

Rasathanemizde havanın Ankara’nın merkezine göre bir miktar daha soğuk olması nedeniyle gelirken yanınıza kalın kıyafetler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik alanında sıcak/soğuk içecek ve atıştırmalık yiyecekler (kek, bisküvi vb.) bulunmaktadır.

Havanın kapalı olması durumunda teleskop ile gözlem yapılamayacağından alternatif bir etkinlik programı uygulanacaktır.

Ulaşım: Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi

Mehmed Naim Bağıran
Astronomi ve uzay ile ilgili haberler her zaman insanların ilgisini çekmekte ama özellikle büyük kitlelere ulaşan medya organlarında bilim editörü eksikliğinden ülkemizde insanlar çoğu zaman yalan yanlış bilgi bombardımanına tutulmaktalar. Bizler de bu konuda alanında uzman yazarlarımızla, belki az ama kaliteli ve doğru haberleri sizlere sosyal platformun mümkün olan her alanında ulaştırmayı kendimize görev edindik.