Houston, bir pop grubumuz var. Bişleşik Krallık’ın öne çıkan erkek müzik grubu One Direction “Drag Me Down” isimli yeni kliplerini yayınladı ve NASA sağolsun, klip gerçek anlamda dünya dışı heyecanına sahip.

Klipte, One Direction grubundan Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson, NASA’nın Houston’daki, astronot birlikleri üssü olan Johnson Uzay Merkezi‘nde uzay görevi için eğitim görüyorlar. Dörtlü, parlak turuncu NASA uzay kıyafetlerini giyiyorlar, harika uzay insansı robot Robonout 2 ile karşılaşıyorlar ve ilk yolcuğunu geçen sene Delta IV Heavy roketi üzerinde insansız görev için yapan Orion uzay kapsülü‘nün bir modeline tırmanıyorlar.

Paylaş
Astronomi ve uzay ile ilgili haberler her zaman insanların ilgisini çekmekte ama özellikle büyük kitlelere ulaşan medya organlarında bilim editörü eksikliğinden ülkemizde insanlar çoğu zaman yalan yanlış bilgi bombardımanına tutulmaktalar. Bizler de bu konuda alanında uzman yazarlarımızla, belki az ama kaliteli ve doğru haberleri sizlere sosyal platformun mümkün olan her alanında ulaştırmayı kendimize görev edindik.