a9

Sizleri rasathanemizin ortamında gök cisimlerini keşfetmeye ve onları teleskopla gözlemeye davet ediyoruz. Gözlemin dışında yapılacak olan ilgi çekici sunumlar ve gökyüzü tanıtımı ile Astronomi ile ilgili merak ettiğiniz bir çok konuya cevap bulabileceksiniz.

Tarih: 23 Ağustos 2015 Pazar günü
Başlama Saati: 20:00
Bitiş Saati: 00:00

Gözlenecek Cisimler:
• Ay
• Satürn
• Derin uzay

Tema: Halkalı Gezegen Satürn

Katılım Ücretleri
Öğrenci: 2.5 TL
Tam:
5 TL
Ankara Üniversitesi Personeli ve Yakınları:
Ücretsiz

Rasathanemizde havanın Ankara’nın merkezine göre bir miktar daha soğuk olması nedeniyle gelirken yanıza kalın kıyafetler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik alanında sıcak/soğuk içecek ve atıştırmalık yiyecekler (kek, bisküvi vb.) bulunmaktadır. Havanın kapalı olması durumunda teleskop ile gözlem yapılamayacağından alternatif bir etkinlik programı uygulanacaktır.

Kaynak: Halk Günü: “Evrende Yalnız Mıyız?” temalı etkinliğimize tüm gökyüzü meraklılarını bekliyoruz (23 Ağustos 2015, Pazar akşamı) | Kreiken Rasathanesi

Bizi Takip Edin

69,932BeğenenlerBeğen
51TakipçilerTakip Et
34,463TakipçilerTakip Et
3,239TakipçilerTakip Et
346AboneAbone Ol
Paylaş
Astronomi ve uzay ile ilgili haberler her zaman insanların ilgisini çekmekte ama özellikle büyük kitlelere ulaşan medya organlarında bilim editörü eksikliğinden ülkemizde insanlar çoğu zaman yalan yanlış bilgi bombardımanına tutulmaktalar. Bizler de bu konuda alanında uzman yazarlarımızla, belki az ama kaliteli ve doğru haberleri sizlere sosyal platformun mümkün olan her alanında ulaştırmayı kendimize görev edindik.